تور تاجیکستان

تور تاجیکستان با پرواز  وارش  از  مشهد به دوشنبه روزهای پنجشنبه  بصورت مستقیم برقرار  می باشد.

 

 
ویزای تاجیکستان:

ویزای تاجیکستان بصورت لیبلی -یک ماهه با تحویل اصل پاسپورت و یک قطعه عکس اقدام می گردد.

ویزای تاجیکستان بهمراه وقت سفارت هر نفر ۷۰ دلار می باشد.

 


 تور تاجیکستان  از مشهد

اجرای تورهای  ۷ شب در دوشنبه  با پرواز وارش

این تور روزهای پنجشنبه از مشهد  با پرواز وارش ساعت ۸:۳۰پرواز نموده و پنجشنبه بعد  با همین پرواز ساعت ۱۳۰۰ به مشهد بازگشت مبنماید.

 


 تور تاجیکستان  ویژه نمایشگاه و زانویه ۲۰۲۰

 

تاریخ گروهی ویژه نمایشگاه ۲۸ آذر (۲۶-۱۹ دسامبر) با پرواز وارش

تاریخ گروهی ویژه ژانویه (سال نو میلادی)۵ دی با پرواز وارش

تور ترکیبی تاجیکستان و ازبکستان

 تور ترکیبی تاجیکستان و قزاقستان

تور ترکیبی تاجیکستان و قزاقستان وازبکستان

تور فوق  بصورت ۱۰ شب (۵ شب ازبکستان-۲ شب قزاقستان-۳ شب تاجیکستان) می باشد.تور فوق  روزهای چهارشنبه با پرواز آزال ابتدا به ازبکستان و بعد از ۵ شب اقامت  به قزاقستان پرواز نموده و پس از ۲ شب اقامت به تاجیکستان و با ۳ شب اقامت به تهران باز می گردد.

تورهای تاجیکستان:

تور کولاب-تور جصار-تور ورزاب–تور پنجکنت (آرامگاه رودکی)-تور خجند

تورهای کولاب و حصار و ورزاب  بیرون از  شهر دوشنبه به فاصله های ۳۰  تا ۵۰ کیلوتر و بصورت یکروزه بوده ودر پایانتور به دوشنبه بازگشت داده می شوند.

تور آرامگاه رودکی بفاصله ۲۵۰ کیلومتر و تقریبا وسط بین راه دوشنبه به شهر خجند  در منطقه پنجکنت واقع می باشد.

تور حجند از شهرهای بزرگ تاجیکستان  در فاصله ۵۰۰ کیلومتری دوشنبه و بصورت زمینی و هوایی قابل اجراست

 

تور تاجیکستان وِیژه ژانویه ۲۰۲۰-تغطیلات بهمن-نوروز ۹۹

 گروهی تاریخ ۵و۸ دی-۱۷و۲۰ بهمن-۲۵ اسفند

 مکانهای تاریخی تاجیکستان
تاجیکستان مانند ازبکستان آثار تاریخی زیادی را در خود جای داده است.
پنج کنت، یکی از مهمترین مراکز باستانی آسیای مرکزی است که از نفوذ هنر ایرانی حکایت می کند. این شهر باستانی که اکنون از مراکز طراز اول مطالعات باستان شناسی و هنری آسیای مرکزی به شمار می رود و در ۵۶ کیلومتری شرق سمرقند واقع شده است، در زمان ساسانیان مرکز مهم بازرگانی و سوق الجیشی سرزمین سغدیان به شمار می رفت. در قرن ۸-۵ م این شهر از رونق فراوانی برخوردار بود. نقاشیهای دیوار قصر پنج گفت که به صورتی کاملا سالم به دست آمده از عالی ترین آثار نقاشی باقی مانده از دوران باستان است. یکی از این نقاشی های تالار ۴۱، تجسم کامل هفت خان رستم است که چند قرن بعد از ان شرح مبسوط آن را در شاهنامه می توان دید .
• مهمترین محل تاریخی تاجیکستان، آرامگاه رودکی در قریه پنج رودک از توابع سمرقند است که ساختمان کنونی ان در سال ۱۹۵۸ با حضور نمایندگان ۳۸ کشور از جمله ایران گشایش یافت.
• مزار خواجه علاءالدین محمد را می توان به عنوان یک اثر تاریخی مهم دیگر در جنوب «ده نو » نام برد.
• در قشلاق بابک واقع در پامیر، خانه ای به نام خانه کتاب وجود دارد که اکنون به صورت یک مرکز بازدید توریستی در امده است. این خانه در قرن گذشته توسط استاد علی محمد بخارا ساخته شده و تابلوهای آن به سبک مینیاتور سازی ایرانی به دست استادی به نام عبدالمطلب نقاشی شده و پیرامون اتاقها به اشعاری به زبان تاجیکی و فارسی از غلام نبی و مبارک قدم از شعرای محلی مزین شده است.
• در ۸ کیلومتری خجند که کمال الدین مسعود خجندی شاعر بزرگ پارسی گوی منسوب به آن است اخیرا رصد خانه ای قدیمی متعلق به قرون ۱ تا ۳ هجری کشف شده است.
• یکی دیگر از آثار تاریخی تاجیکستان ،بقایای شهر باستانی حصار واقع در ۵ کیلومتری شمال غربی دوشنبه است. از این شهر فقط یک دروازه با دو برج دیده بانی که در بین دو کوه ساخته شده باقی مانده است.

تاریخچه تاجیکستان
تاجیکستان دارای گذشته ای پرباردر زمینه های فرهنگی و اجتماعی است. در قرن ششم قبل از میلاد این منطقه در قلمرو دولت هخامنشی ایران قرار داشت و پس از گذشت ۲۰۰سال به تصرف یونانیان در آمد. بطور کلی این سرزمین تا قبل از اسلام فاقد حکومتی مستقل بوده و همواره در معرض هجوم اقوام دیگر قرار داشته است. با این حال در همان زمان مردم این منطقه دارای تمدن وفرهنگ پیشرفته ای بودند و تمدن ایرانی از زمان استیلای هخامنشیان بر تاجیکستان در آنجا رواج داشته است. پس از غلبه سپاه هخامنش و پذیرش اسلام توسط مردم تاجیک تغییر محسوسی در وضعیت سیاسی منطقه ایجاد نشد و کماکان دارای حکومت و استقلال به معنای واقعی نبود.
تا سال ۱۹۹۱ این کشور یکی از جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود و از سیاست های ارائه شده مسکو پیروی می کرد. تسلط مسکو باعث شد که این کشور در انزوای کامل به سر برده و ارتباط چندانی با سایر کشور ها نداشته باشد. الگوهای اقتصادی این کشور از مرکز طراحی می شد و به همین دلیل سطح رفاه اجتماعی در حد بسیار پایینی نسبت به سایر جمهوری ها قرار داشت. بعد از به قدرت رسیدن میخائیل گورباچف در اتحاد جماهیر شوروی و شروع اصلاحات سیاسی و اقتصادی و اعلام فضای باز سیاسی، احزاب سیاسی اجازه فعالیت یافتند. با آزاد شدن فعالیت احزاب، گروه های سیاسی و احزاب جدیدی مانند « حزب دموکرات تاجیکستان »، «حزب رستاخیز» و «حزب نهضت اسلامی» به وجود آمدند.
در دسامبر ۱۹۹۱ سه کشور روسیه، بلاروس و اوکراین در شهر مینسک گرد هم آمدند و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تشکیل اتحادیه کشور های مستقل مشترک المنافع را اعلام کردند. تاجیکستان هم مانند سایر جمهوری های آسیای مرکزی آمادگی برای استقلال کامل را نداشت و بلافاصله به اتحادیه جدید کشورهای مشترک المنافع یا
CIS پیوست.
به دنبال شروع اغتشاش ها و جنگهای داخلی ۱۹۹۲۹۳ رحمان نبی اف برکنار شد و امام علی رحمانوف از منطقه کولاب که از کمونیستهای قدیمی بود به ریاست شورای عالی و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۹۹۴ به ریاست کشور رسید.