تور ترکمنستان توسط شرکت صالح گشت آریا همه روزه بصورت زمینی  و هوایی (با تجربه ۱۵ سال)اجرا گردیده و  این شرکت خدمات ذیل را برای مسافران عزیز ارائه می نماید  :

۱-رزرو هتل در تمامی شهرهای ترکمنستان

۲-صدور دعوتنامه و ویزا

۳- رزرو پرواز

تور  هوایی ترکمنستان

پرواز به ترکمنستان بصورت مستقیم نبوده و فقط همه روزه با پرواز ترکیش برقرار می باشد.ازآنجا که این پرواز خیلی گران و مقرون بصرفه نبوده لذا جهت تور هوایی مسافران می توانند تا مشهد هوایی رفته و از مشهد تا مرز باجگیران که حدوئ ۲ ساعت می باشد  بصورت زمینی سفر نمایند.

تور  زمینی ترکمنستان

تور زمینی نیز همه روزه از مرز باجگیران اجرا گشته و مسافران با ارائه دعوتنامه که توسط این شرکت صادر گشته و مبلغ ۵۵ دلار ویزای خود را در مرز تحویل می گیرند.پس از صدور ویزا راهنمای تور در مرز مسافران را به عشق آباد که حدود ۳۵  کیلومتر فاصله دارد ترانسفر(رفت و برگشت) می نمایند.

تور ترکیبی ترکمنستان-ازبکستان-تاجیکستان

این تور بصورت گروهی در ایام خاص (نوروز -ژانویه-تابستان و …)تشکیل شده و برنامه بدین صورت که ابتدا زمینی به ترکمنستان و سپس ازبکستان و در اخر زمینی به تاجیکستان و نهایتا هوایی  از تاجیکستان به ایران می باشد. این تور می تواند بصورت برعکس ابتدا هوایی به تاجیکستان و بقیه مسیرها بصورت زمینی باشد.

تور ترکیبی ترکمنستان-ازبکستان-قزاقستان(تور جاده ابریشم)

این تور نیز بصورت گروهی در ایام خاص تشکیل گردیده و برنامه سفر ابتدا زمینی به ترکمنستان و سپس ازبکستان و در اخر زمینی به قزاقستان و در نهایت بصورت هوایی  از قزاقستان به ایران می باشد. این تور نیز می تواند بصورت برعکس ابتدا هوایی به قزاقستان و بقیه مسیرها در برگشت بصورت زمینی باشد.

زمان صدور دعوتنامه و مدارک:

زمان صدور دعوتنامه حدود ۱۵-۱۲ روز کاری و مدارک اسکن پاسپورت و اسکن عکس رنگی و  مشخصات فردی

ویزا در تهران:

در صورت درخواست ویزا در تهران مدت تحویل ویزا ۲۰ تا ۲۵ روز کاری بوده و مبلغ ۶۵$ به پکیج تور اضافه می گردد.

مدت ویزا:

حداکثر مدت ویزا در ترکمنستان ۱۰ روز بوده ودر صورت گشت در سایر شهرهای ترکمنستان می بایست در درخواست ذکر گردد.

در باره ترکمنستان

مسافت مشهد تا باجگیران ۲۱۰ و باجگیران تا عشق آباد ۳۵ کیلومتر می باشد .

جمعیت کشور ترکمنستان : حدوداً ۸ میلیون نفر است . که ۸۵٪ آن ترکمن و ۱۵٪ بقیه ترکیبی از نژادهای روس ، ازبک ، تاجیک ، آذری و … می باشد .

پول رایج : این کشور منات می باشد که هر ۱۰۰ دلار مساوی است با ۲۸۴ منات .

هتلهای عشق آباد : بسیار مدرن و زیباست و شامل هتلهای ۴ و ۵ ستاره با مدیریت به سبک اروپایی است . در رستوران ها و نهار خوری های عشق آباد علاوه بر غذاهای اروپایی و شرقی غذاهای سنتی ترکمنی با قیمت مناسب عرضه می شود . حتی بخاطر دیدن هتل های عشق آباد ارزش رفتن به عشق آباد کافی است . عشق آباد دارای موزه های متعددی می باشد ، معروفترین آن موزه ملی ترکمنستان و موزه فرش ترکمنستان است .

در فروشگاههای متعدد عشق آباد محصولات صنایع دستی و زرگری سنتی ترکمنی عرضه می شود .

مناطق دیدنی : بازار استوفانتان ، روسکی بازار ، تالکوچکا بازار و بازار کپه داغ از مراکز فروشگاهی و تفریحی جدید و دیدنی شهر عشق آباد است که شامل یک ساختمان ۳ طبقه مجهز به پله برقی و آسانسور شیشه ای است . در این فروشگاه علاوه بر عرضه مواد غذایی ، لوازم صوتی و تصویری ، پوشاک و البسه ، مبلمان و لوازم خانگی عرضه می گردد . این مجموعه دارای رستوران و کافه تریا ، بیلیارد و بولینگ و محل بازی کودکان می باشد . ساعت کار از ۹ صبح تا ۱۱ شب است .

ب