تور نخجوان

تور نخجوان بصورت تخصصی هر هفته روزهای سه شنبه و ایام خاص بصورت گروهی و همه روزه بصورت انفرادی  با قطار و اتوبوس اجرا می گردد.این تور به لحاظ نزدیکی  و تنها ۳۵  کیلومتر  از مرز ایران و جاذبه های  توریستی فراوان و مکانهای خرید متداول با قیمتهای ارزان و فضایی آرام و بی نظیر در شهر و داشتن موسیقی در تمامی هتلها خاطره ای خوش برای مسافران عزیز بجای می گذارد .

خدمات تور نخجوان:

این تور در هتلهای ۳و۴ و۵  ستاره  با خدمات صبحانه-ناهار-شام-گشت شهری و ترانسفر  و رفت و برگشت با قطار درجه یک برگزار می گردد.

هتلهای نخجوان:

 
هتل ۵ ستاره: تبریز (مرکز شهر-استخر-سونا-حمام ترکی-سالن بدنسازی- بیلیارد-اینترنت رایگان)

 

ویزای نخجوان:

 طبق توافقات بعمل آمده بین ایران و جمهوری خومختار نخجوان از این پس لغو روادید بین ۲ کشور صادر گردیده و ویزای نخجوان رایگان می باشد.

 

هتل ۵ ستاره دوز داغ(۸ کیلومتر بیرون شهر-پارک آبی-استخر-سونا-حمام ترکی-اینترنت رایگان)

 

هتل ۴ ستاره: آوتو واقزال(اینترنت رایگان -موسیقی زنده هر شب)

 

 هتل ۳ ستاره تاپ: گرند(نزدیک به مرکز شهر-اینترنت رایگان)

 

تور نخجوان با قطار:

تور نخجوان روزهای ۳ شنبه هر هفته  بصورت گروهی  با قطارهای درجه یک و مستقیم به نخجوان اجرا می گردد.

تور انفرادی : همه روزه

رفت ساعت  ۱۹:۳۰ و برگشت ساعت۱۴:۰۰

 نرخ تور از ۱۸۰۰۰۰۰تومان به بالا (هتل ۴ ستاره)-۲ شب اقامت-صبحانه-ناهار-شام-گشت -ترانسفر

تور نخجوان پاییز ۹۹: گروهی  ۱۵ مهر

 رفت ساعت  ۲۰:۲۰ و برگشت ساعت۱۴:۳۰

 نرخ تور از ۱۸۰۰۰۰۰تومان به بالا (هتل ۴ ستاره)-۲ شب اقامت-صبحانه-ناهار-شام-گشت -ترانسفر

تور ترکیبی نخجوان و باکو :

تور فوق همه روزه از بصورت هوایی از تهران آغاز بمدت ۲ شب اقامت و سپس هوایی  به نخجوان و بعد از یک شب اقامت در نخجوان با قطار به تهران پایان می پذیرد.

این تور کاملا اقتصادی  و  مسافرین می توانند با مبلغ کم از باکو و نخجوان دیدن نمایند.

این تور همچنین به تعداد شبهای دلخواه برای مسافرین قابل اجرا می باشد.

تاریخچه نخجوان:

در سده سوم میلادی نخجوان به همراه بخش شرقی قفقاز (آلبانیای قفقاز) تابع دولت ساسانی بود، و شاهان ساسانی مرزبانانی بر این سرزمین میگماردند. در پیکارهای میان دولتهای ایران و روم و بعدها ایران و بیزانس، نخجوان بارها مورد تاخت وتاز قرار گرفت در این سرزمین آتشکدههای متعددی وجود داشتهاست. و در این حین کلیساهایی نیز درآن منطقه بناگردید. از آثار بجای مانده از آن زمان میتوان دریافت که زرتشتیان و مسیحیان درکنار یکدیگر زندگی میکردند.
این جمهوری خودمختار براساس معاهده ترکمنچای در سال ۱۸۱۸ میلادی از ایران، و در سال ۱۹۱۸ میلادی توسط ارمنیها از خاک جمهوری آذربایجان جدا گردید اما با اعلام خودمختاری در ترکیب جمهوری آذربایجان قرار گرفته است. بعد از فروپاشی شوروی و آغاز جنگ ارمنستان و آذربایجان، ارتباط زمینی نخجوان با باکو قطع شد.

جمعیت نخجوان :
بر پایه سرشماری سال ۲۰۰۹ جمعیت نخجوان بالغ بر ۳۹۸٬۰۰۰ بوددر سال ۱۹۹۹ حدودا ۹۹٪ جمعیت ترک آذربایجانی بودند همراه با ۰٫۱۵٪ روس و ۰٫۶٪ کرد

مکانهای تاریخی نخجوان:

۱-بقعه (برج)مومنه خاتون:

این برج که در مرکز اصلی شهر قرار داشته سمبل و نماد نخجوان شمرده شده  و قدمت آن مربوط قرن ۱۲ میلادی می باشد. این برج و یا بعبارتی آرامگاه به یاد بود مومنه خاتون فرماندر آن وقت که خانمی مهربان و حامی فقرا  بوده بدستور همسرش احداث گردیده است ( همچون تاج محل در هندوستان که بدستور جهان شاه در اگرا واقع در هندوستان بنا شده است)

۲-غار اصحاب کهف

یکی دیگر از بناهای تاریخی نخجوان غار اصحاب کهف بوده که در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری از نخجوان واقع شده است-این غار در بالای کوه و دارای پله بوده و مکانی بسیار زیبا و  جذاب برای توریستان می باشد. این منطقه مکانی مذهبی و مقدس برای نخجوان شمرده شده و مردم با دادن نذورات و  قربانی در آن مکان به عبادت و نیایش می پردازند.

۳-غار دوز داغ:

این غار بطور طبیعی نبوده و ساخت  آن بدین صورت که کوه نمک که در نزدیکی هتل دوزداغ بوده شکافته شده و غار پدید آمده بعلت اینکه تماما از سنگ نمک بوده بزبان ترکی غار دوزداغ نامیده شده است. همچنین این غار بعلت وجود گازهای نمک بسیار خاصیت درمانی برای بیماران تنفسی و آسم و غیره داشته و در انتهای آن بیمارستانی جهت درمان اینگونه بیماران بنا گردیده است.

موزه های نخجوان:

۱-موزه حیدر علی اف : این موزه در مرکز شهر قرار گرفته و در مورد  تمامی بیوگرافی حیدر علی اف رئیس جمهور فقید آذربایجان از کودکی و خانواده بهمراه لباسها و وسایل کاری ایشان  و کتب مربوطه دیدن بعمل می آید.

۲-موزه کمپلکس: شامل تمامی صنایع دستی  نخجوان از گذشته تا به حال در معرض نمایش می باشد.

۳- موزه قوچ های سنگی

۴-موزه فرش

 

 

بازارهای نخجوان:

۱-بازار جهان

۲-بازار ۵۷

۳-بازار جهان الیت

۴-بازار جهان AVM

۵-بازار تجارت

خط و زبان نخجوان و واحد پول : خط جمهوری نخجوان لاتین  و زبان رسمی آن ترکی آذربایجانی  و واحد پول  منات می باشد .

حمل و نقل در نخجوان:

در تمامی شهر هر  لحظه تاکسی قابل دسترس می باشد و قیمت تاکسی ها در شهر ۳ منات می باشد