تور ازبکستان

تور ازبکستان  همه روزه با پروازهای ایرفلوت-ترکیش و آزال روزهای شنبه و چهارشنبه با نرخ ارزان  و زاگرس  روزهای یکشنبه بصورت انفرادی و گروهی با بهترین کیفیت  با لیدرهای فارسی زبان در تمامی شهرهای ازبکستان اجرا می گردد. همچنیت تورهای ترکیبی ازبکستان به  سایر کشورهای آسیای میانه (قزاقستان-تاجیکستان-قرقیزستان-ترکمنستان) و منطقه قفقاز (باکو) انجام می پذیرد.

 تور ازبکستان با پرواز زاگرس (مستقیم)

تور ازبکستان  روزهای یکشنبه بصورت انفرادی و گروهی  بصورت مستقیم به تاشکند پایتخت ازبکستان انجام می پذیرد.

ساعت رفت:۸:۳۰

ساعت برگشت:۱۳:۴۵

 تور ازبکستان  پاییز  ۹۹

تور ازبکستان  روزهای  شنبه بصورت انفرادی و گروهی  بصورت مستقیم به تاشکند پایتخت ازبکستان انجام می پذیرد.

ساعت رفت:۸:۳۰

ساعت برگشت:۱۳:۴۵

ویزای الکترونیکی ازبکستان

مدت ویزا:۳۰ روزه

زمان تحویل ویزا عادی: ۳ -۵روز کاری و مبلغ ویزا  ۵۵ دلار

  مدارک ویزا:اسکن پاسپورت  و اسکن عکس

رزرو هتل:رزرو هتل درتمامی شهرهای ازبکستان انجام پذیر می باشند.: 

رزرو پروازهای  داخلی:تمامی پروازهای داخلی ازبکستان و بلیط قطارها در نمامی ایام سال قابل رزرو وصدور می باشند.

تور تاشکند:

با پرواز آذربایجان روزهای شنبه و چهارشنبه برقرار بوده و بنابراین  مسافرین قادر به اقامت به مدت ۳-۴ -۷ شب نمایند:

همچنین با پرواز ایرفلوت بصورت همه روزه  قادر به اقامت تعداد شبهای دلخواه نمایند.

 تورهای ازبکستان :

الف)  ۴ شب در ازبکستان شامل (۲ شب تاشکند-۱شب بخارا-۱ شب سمرقند)

 ب) ۵ شب در ازبکستان شامل (۲ شب تاشکند-۱شب بخارا-۲ شب سمرقند)

 ج)۷ شب اقامت در ازبکستان(۲ شب تاشکند-۱ شب خیوه-۲ شب بخارا-۲ شب سمرقند)

 د) ۶ شب اقامت در ازبکستان (۲ شب تاشکند-۲ شب بخارا-۲ شب  سمرقند)

 و)۶ شب ازبکستان (۲ شب تاشکند- ۱ شب خیوه-۲ شب بخارا-۱ شب سمرقند)

 ترتیب اجرای تور در شهرهای فوق به اختیار مسافر می تواند تغییر یابد.

تورهای ترکیبی ازبکستان:

تورهای ترکیبی ازبکستان شامل تاشکند-سمرقند-بخارا-خیوه(خوارزم) بوده و بصورت تورهای۴و ۵ شب-۶ شب و ۷ شب می باشد.

تورهای ترکیبی ازبکستان با کشورهای آسیای میانه:

تور ترکیبی ازبکستان و قزاقستان ۶ شب (۳ شب ازبکستان-۳شب قزاقستان)

تور ترکیبی ازبکستان و قزاقستان ۷ شب (۴ شب ازبکستان-۳شب قزاقستان)

تور ترکیبی ازبکستان و قزاقستان۸ شب(۴ شب ازبکستان-۴ شب قزاقستان)

 تور ترکیبی ازبکستان و تاجیکستان (۵ شب ازبکستان-۳ شب تاجیکستان)

 تور ترکیبی ازبکستان و قزاقستان و تاجیکستان(۴ شب ازبکستان-۳ شب قزاقستان-۳ شب تاجیکستان)

تور ترکیبی ازبکستان و باکو( ۵ شب ازبکستان-۲ شب باکو)

و-تور ترکیبی ازبکستان و قرقیزستان (۴ شب ازبکستان و ۳ شب قرقیزستان)

تورهای ترکیبی ازبکستان و قزاقستان

تورهای ترکیبی ازبکستان و تاجیکستان

تورهای ترکیبی ازبکستان و قزاقستان و تاجیکستان

ازبکستان

ازبکستان یکی دیگر از کشورهای آسیای میانه می باشد که از نظر وسعت و با مساحت ۴۴۷٬۴۰۰ کلیومتر مربع به عنوان پنجاه و ششمین کشور جهان محسوب می گردد. زبان رسمی این کشور زبان ازبکی است و با کشورهای افغانستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان هم مرز می باشد و پایتخت این کشور، تاشکند می باشد.

ازبکستان تاریخ غنی‌ای دارد. سمرقند توسط اسکندر کبیر فتح شده بود. در سده‌های هشتم تا نهم مردم ازبکستان با اسلام آشنا شدند. مشهورترین فرمانروای ازبکستان تیمور لنگ بود که در شهرسبز در جنوب سمرقند زاده شد. در سده نوزدهم روسیه، ازبکستان را تسخیر کرد. پس از جنگ جهانی اول،  در ۱۹۲۴ یک جمهوری سوسیالیستی تأسیس شد.

ازبکستان با ۲۶،۸۵۱،۰۰۰ نفر جمعیت به عنوان چهل و دومین کشور پرجمعیت جهان محسوب می گردد و همانطور که قبلا نیز اشاره شد با ۴۴۷،۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت، عنوان پنجاه و ششمین کشور بزرگ جهان را دارا می باشد و در بین کشورهای مستقل همسو از نظر مساحت پنجم و از نظر جمعیت سومین کشور به حساب می آید. در همسایگی ازبکستان کشورهای تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان قرار دارند. شهر تاشکند پایتخت ازبکستان می باشد و سمرقند و بخارا نیز از شهرهای مهم این کشور به حساب می آیند. از نظر آب و هوایی، ازبکستان خشک و محصور در خشکی است.

شهرهای مهم  ازبکستان:

۱-تاشکند(پایتخت ازبکستان )

تاشکند کنونی شهری است که دو میلیون نفر با حدود صد ملیت مختلف در کمال صلح و صفا در آن زندگی می‌کنند. صنایع بسیار پیشرفته و متنوع آن تولید هواپیما، تراکتور، اسباب حفاری و ماشین آلاتی را امکان‌پذیر کرده است که همراه با محصولات صنایع سبک و کارخانه‌های تهیه و بسته‌بندی مواد غذایی به هفتاد و پنج کشور جهان صادر می‌شود. تاشکند همچنین یک مرکز عمدهٔ علمی و فرهنگی و مکانی است که آکادمی علوم آسیای مرکزی آکادمی علوم کشاورزی و بسیاری از نهادهای علمی معتبر در آن واقع شده‌اند. جوانانی از شصت کشور جهان در کنار دانشجویان شوروی سابق در بیش از بیست مؤسسه آموزش عالی به تحصیل اشتغال دارند. تعداد زیادی دبیرستان فنی و صدها دبستان و دبیرستان در آن واقع شده است. خدمات پزشکی این شهر از کیفیت خوبی برخوردار است.

۲-سمرقند :

سمرقند، یکی از قدیمیترین شهرهای آسیای میانه  شمرده شده که در مسیر جاده ابریشم  پیوند دهنده بین چین و اروپا بوده و توسط ایرانیان در اواخر سده چهارده پیش از میلاد در دشت حاصلخیز زرفشان به عنوان شهر منطقه کشاورزی پی نهاده شده و زمانی دراز در دوران هخامنشیان مهم‌ترین شهر منطقه بوده‌است.فاصله سمرقند  تا تاشکند ۳۵۰ کیلونتر می باشد.

تاریخچه) به ترتیب حکومت)

·  امپراتوری هخامنشیان- اسکندر مقدونی- امپراتوری ساسانیان-دولت راشدین -خلافت امویان- خلافت عباسیان- امپراتوری سلجوقیان خوارزمشاهیان -ایلخانان مغول-تیموریان-شوروی

۳-بخارا

بُخارا پنجمین شهر بزرگ ازبکستان و مرکز استان بخارا است. جمعیت این شهر بر اساس برآورد سال ۲۰۰۹ حدود ۲۶۳٫۴۰۰ نفر و به همراه حومه حدود ۳۸۳٫۴۰۰ نفر بوده‌است.

بخارا  به همراه سمرقند یکی از دو شهر بزرگ تاجیکنشین و فارسی‌زبان ازبکستان است. مردم بخارا تا امروز نیز به زبان فارسی با گویش ویژه آسیای مرکزی که امروزه به زبان فارسی تاجیکی معروف شده سخن می‌گویند که برخی منابع میزان فارسی‌زبانان این شهر را ۹۰٪ هم یاد کرده‌اند. ازبک‌ها و یهودیان بخارایی هم در بخارا زندگی می‌کنند. بخارا در کنار جادهٔ ابریشم قرار گرفته و کامل‌ترین نمونه یک شهر سده‌های میانه در منطقه آسیای مرکزی به‌شمار می‌رود که نمای تاریخی باستانی آن تا اندازه زیادی دست‌نخورده مانده‌است. از مهم‌ترین بناهای تاریخی واقع در آن مزار امیر اسماعیل سامانی که از شاهکارهای معماری مسلمانان در سده دهم میلادی به‌شمار می‌رود .پنبه و آلو از مهم‌ترین دستاوردهای کشاورزی بخارا به‌شمار می‌آیند، چنان‌که آلوی بخارا در ایران به گونه کامل شناخته شده‌است.

۴-خیوه (خوارزم)

خیوه نام شهری است با حدود نیم میلیون نفر جمعیت در استان خوارزم ازبکستان،  شهر خیوه در حدود هزار کیلومتری شمال غرب تاشکند، پایتخت ازبکستان، و در ۶۰۰ کیلومتری شمال بخارا واقع شده‌است و اقتصاد آن برپایه کشاورزی است.زمانی خیوه مرکز سرزمین خوارزم بود و امروز در کشور ازبکستان جای گرفته‌است و مرکز استان خوارزم در این کشور است. بازرگانان خاورمیانه در سده دهم میلادی از این شهر نام می‌برند هر چند که باستان‌شناسان پیشینه آن را به سده شش میلادی می‌رسانند. تا پیش از چیرگی روس‌ها بر خوارزم خان‌هایی بر این سرزمین با مرکزیت خیوه فرمان می‌راندند.

آرامگاه پوریای ولی خود یک مجموعه فرهنگی ـ تاریخی است و در فاصله سده‌های هشتم تا چهاردهم هجری (۱۴ تا ۲۰ میلادی)، برای بزرگداشت نام «پهلوان محمود» پسر پوستین‌دوزی که علاوه بر پهلوانی، شاعر و جوانمرد نیز بود، ساخته شده‌است

۵-شهر سبز

شهرسبز  یکی از شهرهای تاریخی ازبکستان است. نام شهر فارسی است و در گذشته بخشی از ایران بوده‌است. هسته مرکزی این شهر به دلیل اهمیت تاریخی و فرهنگی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است.شهرسبز زادگاه تیمور بوده‌است که در ۹ آوریل ۱۳۳۶ میلادی در خانواده یکی از اربابان کوچک محلی به دنیا آمد. شهرسبز در سال‌های اولیه سلسله تیموری از حمایت قابل توجهی بهره برد. تیمور از این شهر به عنوان زادگاه خود یاد می‌کرد .شهر سبز در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب سمرقند می باشد.