تور قزاقستان

تور قزاقستان همه روزه با پرواز ترکیش و ایرفلوت  و روزهای دوشنبه با پرواز ماهان توسط آژانس صالح گشت آریا  اجرا گردیده و شامل خدمات ذیل می باشد.

اخذ ویزا ی توریستی

رزرو هتل در تمامی شهرهای قزاقستان با واچر رسمی(آلماتی-آستانه-آکتائو و…)

رزرو بلیط های داخلی(قطار-هواپیما-اتوبوس)

احرای تورهای نمایشگاهی سرتاسر سال در  تماهی شهرهای قزاقستان

اجرای تورهای اسکی در قزاقستان

اجرای تورهای ترکیبی قزاقستان -باکو و قزاقستان -تاحیکستان و …

ویزای قزاقستان:

 زمان تحویل ویزا:۱۲-۱۵ روز کاری

مدت ویزا:یک ماه

ویزای قزاقستان فقط با رزرو هتل انجام می پذیرد.

مدارک ویزا: اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار و ۱ قطعه عکس

معرفی کشورقزاقستان

قزاقستان   کشوری است در آسیای میانه که از شمال با روسیه ، از شرق با چین ، در جنوب شرقی با قرقیزستان ، در جنوب با ازبکستان و در جنوب غربی با ترکمنستان همسایه است . سواحل شمال شرقی دریای خزر در خاک این کشور قرار دارد و قزاقستان بزرگترین کشور محصور در خشکی در دنیا است .
پایتخت فعلی این کشور آستانه است . وسعت قزاقستان ۲٬۷۱۷٬۳۰۰ کیلومتر مربع (بیش از سه برابر ترکیه یا پاکستان) است و حدود ۲۰٪ آن در سوی کوههای اورال قرار گرفته و به لحاظ جغرافیایی بخشی از اروپا است . البته قزاقستان معمولاً یک کشور آسیایی طبقه بندی می‌شود . جمعیت قزاقستان در سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۵٬۱۰۰٬۵۰۰ نفر تخمین زده شده که تراکم پایین جمعیت در این کشور را نشان می‌دهد .
تاریخچه
ساکنان اصلی منطقه امروزی قزاقستان از اقوام ایرانی‌تبار اسکیت بودند . مردمان ترک‌تبار از سده فپنجم به این ‌سو آغاز به نفوذ و کوچ در منطقه کردند .
هون‌ها در اوایل قرن هشتم قبل از میلاد به این منطقه آمدند و در سالهای بعدی ترکان قبچاق که از کوهستانهای آلتای آمده بودند در حوالی دریاچه آرال و دشت قبچاق ساکن شدند قزاقها شعبه ای از ترکان قبچاق هستند . در قرن سیزدهم ، این منطقه توسط امپراتوری چنگیزخان مغول تصرفشد . پس از مرگ او ، این امپراتوری بین فرزندان او قسمت شد و قزاقستان کنونی به چاگادای ، پسر چنگیزخان رسید . ولی قسمت غربی و بیشتر قسمت‌های شمالی به گنقیز نوه چنگیزخان رسید . به دلیل حکومت طولانی مغولها بر این منطقه عناصر مغولی در این منطقه نفوذ کرده است . واژهٔ قزاقستان از دو بخش “قزاق” و پسوند فارسی “ستان” تشکیل شده است ، که به معنای “سرزمین قزاق‌ها” است .
پس از انقلاب اکتبر و تشکیل اتحاد جماهیر شوروی ، قزاقستان با عنوان جمهوری سوسیالیستی قزاقستان شوروی به یکی از جمهوری‌های آن تبدیل شد . با فروپاشی شوروی ، قزاقستان به استقلال دست یافت .
حکومت
حکومت قزاقستان دمکراتیک و از نوع جمهوری ریاستی است . رئیس جمهور در راس کشور و دولت قرار دارد . قدرت اجرایی دست دولت بوده و قدرت قانونی دست پارلمان می‌باشد . در حال حاضر ، رییس جمهور این کشور نورسلطان نظربایفاست که در ۴ دسامبر ۲۰۰۵ میلادی انتخاب شد .
جغرافیا
با وجود وسعت زیادی که این کشور را نهمین کشور بزرگ دنیا قرار می‌دهد ، بیشتر سرزمین آن کویر و استپ است و تراکم جمعیت آن تنها ۶ نفر در هر کیلومتر مربع است . میزان جمعیت که در در سال ۱۹۸۹ به بیش از ۱۶ میلیون نفر رسیده بود ، پس از استقلال قزاقستان و مهاجرت‌های زیاد به کشورهای دیگر به ۱۵ میلیون در سال ۲۰۰۶ تقلیل یافت .
فرهنگ
ویژگی چند قومیتی قزاقستان در هنر و فرهنگ این کشور بازتاب یافته است . فعالیت‌های فرهنگی و هنری قزاقستان را می‌توان در دو دسته گسترده سنتی و غربی دسته بندی کرد .
فرهنگ و هنر سنتی که با نوع زندگی ساکنان عمدتاً قزاق و البته کره‌ای‌ها و اویغورها و اقوام کوچکتر این سرزمین مرتبط است ؛ همانند شعرها ، آهنگ‌ها و رقص‌های فولکلور ، موسیقی قزاق که با سازهای سنتی آنان اجرا می‌شود ، همچون فرش‌ها و پارچه‌های دست بافت و صنایع دستی گوناگون که در طول قرن‌ها در این سرزمین به حیات خود ادامه داده و پیشرفت کرده‌اند . در مجموع شعر ، موسیقی و رقص جایگاه خاصی در فرهنگ قزاق داشته و دارند .
گروه غربی شامل انواع هنرهایی می‌گردد که روس‌ها از ابتدای قرن بیستم به منطقه آوردند . مانند تئاتر ، موسیقی کلاسیک ، باله ، اپرا ، سینما ، تلویزیون و ادبیات روسی می‌گردند .
البته همه این انواع فرهنگی و هنری در میان قزاق‌ها به مقبولیت کامل دست نیافتند . اما در نتیجه سیاستهای حکومت بلشویکی اتحاد شوروی ، قزاقستان در دهه‌های گذشته پذیرای جمعیت بزرگی از روس‌ها و اقوام غیر قزاق بوده است ، به گونه‌ای که قزاق‌ها در سرزمین خودشان به یک اقلیت بدل شدند .
حضور چنین جمعیت بزرگ و با فرهنگ‌های گوناگون و بسیار متفاوت موجب شکوفایی هنر و فرهنگ غربی در این کشور شده است . موفقیت قزاق‌ها و حتی آثار هنری که در قزاقستان ساخته شده یا به این کشور مربوط است ، در جشنواره‌های بین‌المللی از آثار مثبت این تنوع فرهنگی است .
زبان
زبان قزاقی که زبان مردم قزاق و زبان ملی این کشور است ، زبانی است از زیر گروه شرقی زبان‌های ترکی‌تبار که خود زیر شاخه از زبانهای آلتای است . از نزدیکترین زبانها به قزاقی ، زبان کشور همسایه قرقیزی است . زبان روسی با توجه به سابقه تاریخی و حضور گسترده خود همچنان موقعیت زبان رسمی را حفظ کرده ‌است .
زبانهای زبان اوکراینی ، زبان تاتاری ، قرقیزی ، اویغوری ، ازبکی ، باشقیری ، فارسی تاجیکی ، زبان آلمانی ، زبان کره‌ای ، زبان ترکمنی ، زبان ارمنی و زبان مغولی تنها تعدادی از مهمترین زبانهایی هستند که بزرگترین اقلیت‌های قومی این کشور به آنها سخن می‌گویند .
البته بسیاری از اقلیت‌های قومی قزاقستان برای داشتن زبان مشترک به جز روسی ، زبان قزاقی را هم می‌دانند . آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان بین‌المللی در سالهای اخیر افزایش یافته ‌است .
شهرها
شهرهای بزرگ قزاقستان به ترتیب آلماتی با حدود ۱٫۵ میلیون نفر ، آستانه و کاراگاندا با حدود ۷۰۰ هزار نفر هستند . از شهرهای دیگر قزاقستان می‌توان آترائو ، آکتائو ، چیمکند (شیمکنت) ، پاولودار ، پتروپاولسک و اوست کامنگورسک را نام برد .
اقتصاد
اقتصاد این کشور تا حد زیادی به بخش کشاورزی متکی است . قزاقستان بیشترین تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه را در میان جمهوریهای تازه استقلال یافته دارد و نیز از اعضای مهم سازمان همکاری شانگهای است .
این کشور از لحاظ منابع زیرزمینی هم بسیار غنی است ، از سال ۱۹۹۳ تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در این بخش انجام شده است . همچنین تخمین زده می‌شود که قزاقستان صاحب دومین منابع بزرگ در اورانیوم ، کروم ، روی و سرب و سومین در منگنز ، چهارمین در مس و در مورد زغال سنگ ، آهن و طلا نیز در بین ۱۰ کشور اول دنیا قرار می‌گیرد و همچنین یازدهمین منابع بزرگ هم در نفت و هم در گاز طبیعی را در اختیار دارد.

جاده ی ابریشم از چه کشورهایی عبور می کند؟

جاده ابریشم یا راه ابریشم ، راهی کاروان رو به طول هشت هزار کیلومتر بوده که تا حدود قرن هشتم هجری قمری (۱۶٫ م ) ، ارتباط شرقی ترین مرکز تجاری دنیا در کشور چین با غربی ترین مرکز تجاری در اروپا را برقرار و امکان دسترسی شرق به غرب را فراهم می کرده است. جاده ابریشم با عبور از شمال چین و کشورهای آسیای میانه و شمال افغانستان وارد ایران می شد و پس از طی کردن از کشور ایران و عبور از طول کشور ترکیه ، با پشت سر گذاشتن استانبول وارد اروپا می شد.

در مناطقی که جاده ابریشم از آنها عبور کرده، امپراطوریهای فارس و امپراطوری عثمانی بوجود آمده بود. در مراکز حمل و نقل مسیر جاده ابریشم، دین بودائی ، دین مسیحی و دین اسلام که تا کنون همچنان در میان میلیون ها نفر از پیروان خود تاثیر دارند، گسترش یافته است.در آن زمان ها بسیاری از فعالیت های مهم سیاسی و نظامی در مسیر این جاده انجام میشد. تعداد بیشماری از ابداعات بزرگ و افکار پیشرفته وبا اهمیت، از طریق این جاده در مناطق مختلف جهان انتشار می یافت.بطور کلی ، جاده ابریشم از قلمرو اقتصادی و تجاری فراتر رفته و به مسیر مبادلات همه جانبه اقتصادی، سیاسی، فکری، فرهنگی و ملی در جهان تبدیل شده بود.

ایران نیزکه به طور کلی در مسیر راه ابریشم بوده است ومبادی ورودی وخروجی مهم آن از گذشته های دور، محورهای مهم بازرگانی و توریستی این جاده بوده اند تنها کشوری است که راه های دریایی وزمینی جاده ابریشم در آن با هم از طریق خلیج فارس برخورد پیدا می کرده اند.

عبور جاده ابریشم از کشورهای
کره جنوبی ، چین ، قرقیزستان ، قزاقستان ، ازبکستان ، ترکمنستان ، ایران ، ترکیه

وعبور از چهل ۴۰ شهر

کشور کره جنوبی:
۱٫ گیانگ جو ۲٫ پیونگ تاک

کشور چین
:۳٫ ویهای ۴٫ هانگژو ۵٫ شوژو ۶٫ ژنگ ژو ۷٫ شی آن ۸٫ لانژو ۹٫ وووی ۱۰٫ ژانگی ۱۱٫ جایوگوان ۱۲٫ دون هوانگ ۱۳٫ هامی ۱۴٫ تورفان ۱۵٫ اورمچی ۱۶٫ کوچار ۱۷٫ کاشغر

کشور قرقیزستان
۱۸٫ نارین ۱۹٫ بیشکک

کشور قزاقستان
۲۰٫ تاراز

کشور ازبکستان
۲۱٫ تاشکند ۲۲٫ سمرقند ۲۳٫ بخارا

کشور ترکمنستان
۲۴٫ ماری ۲۵٫ مرو ۲۶٫ عشق آباد

کشور ایران
۲۷٫ مشهد ۲۸٫ یزد ۲۹٫ شیراز ۳۰٫ اصفهان ۳۱٫ تهران ۳۲٫ تبریز

کشور ترکیه
۳۳٫ دوغوبیازیت ۳۴٫ ارزروم ۳۵٫ سیواس ۳۶٫ کاپادوکیا ۳۷٫ آنکارا ۳۸٫ ازمیر ۳۹٫ بورسا ۴۰٫ استانبول