تور گرجستان

تور گرجستان همه روزه بصورت زمینی و هوایی  با بهترین کیفیت بصورت انفرادی و گروهی با کادری مجرب و تخصصی اجرا می گردد.

تور هوایی با پرواز تابان-قشم ایر و آزال  به تفلیس (پایتخت گرجستان) و باتومی همه روزه اجرا می گردد.

تور زمینی گرجستان برای  تفلیس و باتومی نیز همه روزه با اتوبوسهای تک صندلی تاشو  بصورت انفرادی و در ایام خاص بصورت گروهی اجرا می گردد.

درباره ی گرجستان؛
در میان قله های دیدنی و جذاب از قفقاز، در ساحل دریای سیاه ,کشوری به نام گرجستان واقع شده است. از زمان های قدیم، در زمینه مرکز توریستی با مناظر خیره کننده، فرهنگ باستانی و تاریخ جالب بوده است.
گرجستان امروزه یکی از محبوبترین مسیرهای گردشگری می باشد.
این کشور از جنوب به ترکیه و ارمنستان ، در جنوب شرقی با جمهوری آذربایجان ،از شمال شرق از فدراسیون روسیه، در غرب توسط امواج دریای سیاه هم مرز میباشد . آب و هوا ی نیمه گرمسیری , پایتختش تفلیس و زبان ملی آنها گرجی می باشد.

واحد پول گرجستان لاری می باشد.

 

ساحل سحر آمیز:
مناطق ساحلی گرجستان از دیرباز پذیرای هزاران جهانگرد در هر فصلی از سال بوده است . در دوران شوروی سابق این منطقه از بهترین نقاط تفریحی امپراطوری شوروی شناخته می شد و هنوز آثار مربوط به تفریح گاه های سران کشور شوروی سابق در این مناطق وجود دارد در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای قرار دارد به نام اورکی که به آن ساحل، ساحل سحر آمیز یا ساحل مغناطیسی گفته می شود . باور بر این است که شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن بر روی شن های ساحلی منجر به درمان بیماریهای شخص می شود. بر اساس تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه حاوی مواد معدنی ویژه ای می باشد که اثرات درمانی آن در مورد بیماریهای قلبی ، عروقی و عصبی به اثبات رسیده است. بر اساس این مطالعات تنها دو منطقه در جهان شناخته شده است که چنین خواصی در آن وجود دارد. چند روز استراحت و تفریح در این منطقه میتواند عامل درمان یا پیشگیری از بسیاری بیماریها باشد.کوهستان های گرجستان سرچشمه رودهای متعددی می باشد و عبور رودخانه از شهرها و و روستاهای این کشور سیمای آنها را دیدنی تر ساخته است.

 

خیابان روستاولی که قبلا خیابان گلوینی نامیده می شده یکی از اصلیترین و مرکزی ترین خیابانهای شهر تفلیس و از مهمترین دیدنیهای تفلیس گرجستان و جاذبه های گردشگری گرجستان می باشد که به احترام شاعر بسیار معروف قرون وسطی گرجی یعنی شوتا روستاولی به این نام نامگذاری شده است. بسیاری از مراکز مهم دولتی و غیر دولتی در این خیابان مستقر هستند که از جمله آنها می توان به پارلمان گرجستان، اپرا و باله شهر تفلیس، دادگاه عالی، کلیسای کاشوتی، موزه مردمی گرجستان، آکادمی تئاتر روستاولی و آکادمی علوم گرجستان اشاره کرد.
این خیابان ۱٫۵ کیلومتری از میدان تاویسوپلبا یا آزادی، میدان لنین سابق شروع شده و به مترو روستاولی و خیابان کوستاوا منتهی می شود و یکی از جاذبه های توریستی تفلیس است. در همین خیابان بود که تراژدی ۹ آوریل ۱۹۸۹ به وقوع پیوست.

 

جشن های گرجستان :

 

در فرهنگ گرجی ها هم همچون زرتشتی ها و ایرانیان باستان به بهانه های مختلف جشن و شادی بر پا می کنند و یکی از مهم ترین مراسم آنها برپایی میز گرجی می باشد
که در آن انواع و اقسام غذا ها و نوشیدنی های گرم و سرد فراهم نموده و بزرگان مجلس به نوبت متن های جالبی فالبداهه از جمله آرزو های خوب و جملات خیلی خیلی پر معنی و حتی ابتکاری و گامارجوس ( سلامتی) بیان میکنند که به این عبارات (سادرگزلو ) می گویند جشنهای مهم گرجی از جمله :
جشن سال نو میلادی : که از ۱۵ روز قبل از ژانویه آذین بندی شهر آغاز شده و تا ۱۵۵ روز بعد از ژانویه ادامه دارد مهمترین این روز ها : ا ژانویه که در آن روز کارناوال شادی بر پا شده و از طرف دولت گرجستان از کلیه کشور های دنیا هنرمندان جهت هنر نمایی دعوت میشوند در آن شب بیاد ماندنی همیشه کنسرت رایگان برای شادی مردم در تفلیس و باتومی بپا گردیده و شهر قرق شادی میشود .
۲۲ ژانویه: روز شانس و اقبال در این روز مهم سال عشاق به یکدیگر هدیه داده و آن شب را تا صبح زنده نگه میدارند .

 

جشن میلاد ارتودکس : ۷ ژانویه جزء جشن های مذهبی بوده و این جور جشن هارو در کلیسای بزرگ و جامع سامیبا برگزار میکنند .
روز مادر: ۳ مارس
روز استقلال : ۲۶ می نام دیگر این جشن جشن گل رز بوده و مردم به یکدیگر گل هدیه میدهند .
Mariamoba : بیست و هشتم آگوست
Mtskheta – Svetitskhovloba : چهاردهم اکتبر
Tbilisoba : هفته آخر اکتبر
Giorgoba: بیست و سوم نوامبر
جشن هالوین در این جشن رقص های بالماکسه اجرا شده و از مهمترین جشن هاست
جشن علیلو : این شخص از افراد نیکو کار بوده که برای جمع آوری هدیه برای نیازمندان شهر میباشد.

 

 

تور گرجستان پاییز ۹۹:

تور تفلیس-تور باتومی

تور تفلیس و باتومی بصورت زمینی و هوایی و حالت انفرادی و ترکیبی همه ایام  پاییز و زمستان ۹۹ با بهترین کیفیت اجرا می گردد.